Vysoké ocenění firmy MAISONNEUVE

Firma MAISONNEUVE se v květnu 2015 zařadila mezi dodavatele vysoce jakostních výrobků s puncem francouzské originality. Je nositelem označení EPV (Entreprise du Patrimoine Vivant)

Vysoká kvalita produktů francouzských tradičních firem vedla francouzské Ministerstvo hospodářství, průmyslu a zaměstnání  k vytvoření národní značkyEntreprise du Patrimoine Vivant (EPV). Toto označení lze volně přeložit jako „Společnost živoucího dědictví“. Značka je udělována firmám, které využívají jedinečných postupů výroby s použitím vysoce specializovaných řemesel.

Jsme hrdi, že MAISONNEUVE se stala jednou z nich.

Více o značce EPV na www.patrimoine-vivant.com.

NOVINKY

arr3Výstava SOLUTRANS 2019 v LyonuNavštivte stánek BENALU a Maisonneuve na výstavě Solutrans 2019. ... arr3MAISONNEUVE součástí skupiny BENALUFirma MAISONNEUVE se stala součástí skupiny BENALU. Činnnost Maisonneuve pokračuje bez omezení,... arr3Maisonneuve a Michelin V listopadu 2013 uzavřely firmy Maisonneuve a Maisonneuve dohodu o úzké spolupráci.... arr3OTEVŘENÍ NOVÉ VÝROBNÍ HALYV pátek 18. června 2010 byla otevřena nová výrobní hala v areálu firmy Maisonneuve v... arr3NAŠI PARTNEŘIWWW.ROLINA.CZ autobusy NOGE a INDCAR náhradní díly VDL Berkhof náhradní díly pro autobusy a...

KONTAKTY

ROLINA s.r.o.
Hněvkovská 18
148 00 Praha 4
tel: +420 602 654 134
rolina@rolina.cz
info@cisterny-maisonneuve.cz

O firmě » Budoucnost Maisonneuve
Budoucnost Maisonneuve

PROJEKT NOVÉHO VÝROBNÍHO ZÁVODU MAISONNEUVE

Přestavba zahrnuje 4000m2 - výrobní závod především pro nerezové a hliníkové cisterny, 1000m2 skladových prostor, 220 parkovacích míst.

Předpokládaný rozpočet lehce přesahuje 5 milionů Euro 

 

  

 

Rozhovor s majiteli firmy

BUDOUCNOST FIRMY MAISONNEUVE   - překlad článku z novin "La Tribune" 

Tradiční výrobce nerezových cisteren – francouzská firma Maisonneuve začíná vyrábět i cisterny hliníkové.

Je to již 70 let je jméno firmy Maisonneuve spojená  s malou obcí Cerences, mezi Saint-Lo a Granville. Dnes výrobce míří do budoucnosti v čele s Brieuc Maisonneuvem a jeho sestrou  Severine de Roux - třetí generací rodiny Maisonneuve v čele podniku.

„Potom co jsme po našem otci převzali vedení (v r 2006), rádi bychom zajistili další rozvoj firmy a zůstali ve stejném míste. Jestliže stále existujeme, je to díky  velkým  znalostem  našeho  personálu. Kdybychom přesunuli výrobu jinam, riskovali bychom ztrátu těchto znalostí, neboť ne všechen personál by byl ochoten se také přestěhovat.“

Toto je  nepopíratelné bohatství  a potomci Luca Maisonneuve z něj chtěli při svém příchodu do vedení podniku  vytěžit to nejlepší.  Jak ? Nejprve reorganizací vnitropodnikových vztahů tak, aby nesledovaly výhradně vertikální cestu od shora dolů, ale aby byly pohyblivé  a spočívaly na výměně názorů mezi různými zaměstnanci. Jde o to, umět pracovat společně a sdílet informace.

Pokud jde o činnost podniku, začíná modernizací výrobních nástrojů.

"Do roku 2009 byla výrobní linka koncipovaná pouze pro výrobu nerezových cisteren. Dnes ale máme k dispozici  nový výrobní závod o 4000m2 kde jsme schopni vyrábět na jedné lince na míru jak cisterny nerezové, tak hliníkové. Tímto krokem jsme zvýšili rentabilitu i flexibilitu výrobního zařízení."

Další inovací je nový typ podvozku určený především pro hliníkové cisterny. Jeho o 100 kg nižší hmotnost zvyšuje užitnou hmotnost, která je dnes tolik žádaná.

Brieuc Maisonneuve neskrývá, že příští měsíce mohou být pro podnik obtížné v důsledku špatné ekonomické konjunktury. "Prozatím jsme toto období zvládli jen s velmi lehkým poklesem výroby. Nemuseli jsme snižovat počet zaměstnanců ani nijak omezit jejich činnost. Jedním z opěrných bodů v této krizi je mimo jiné i podepsání kontraktu za téměř 3 miliony Euro na dodávku kompaktních jednotek pro úpravu vody pro ozbrojené složky NATO." (Oblast výroby jednotek pro úpravu vody byla zahájena v roce 1995, 95% jednotek je určena pro vývoz).

„Další nezanedbatelnou zakázku tvoří výroba jednotek pro úpravu vody na „klíč“ pro Alžír.“ má radost Severine le Roux, která je za tuto oblast výroby odpovědná.

V budoucnost firmy hledí oba "Maisonneové" s důvěrou.

 

OGYxYWI1Zj