Vysoké ocenění firmy MAISONNEUVE

Firma MAISONNEUVE se v květnu 2015 zařadila mezi dodavatele vysoce jakostních výrobků s puncem francouzské originality. Je nositelem označení EPV (Entreprise du Patrimoine Vivant)

Vysoká kvalita produktů francouzských tradičních firem vedla francouzské Ministerstvo hospodářství, průmyslu a zaměstnání  k vytvoření národní značkyEntreprise du Patrimoine Vivant (EPV). Toto označení lze volně přeložit jako „Společnost živoucího dědictví“. Značka je udělována firmám, které využívají jedinečných postupů výroby s použitím vysoce specializovaných řemesel.

Jsme hrdi, že MAISONNEUVE se stala jednou z nich.

Více o značce EPV na www.patrimoine-vivant.com.

NOVINKY

arr3Výstava SOLUTRANS 2019 v LyonuNavštivte stánek BENALU a Maisonneuve na výstavě Solutrans 2019. ... arr3MAISONNEUVE součástí skupiny BENALUFirma MAISONNEUVE se stala součástí skupiny BENALU. Činnnost Maisonneuve pokračuje bez omezení,... arr3Maisonneuve a Michelin V listopadu 2013 uzavřely firmy Maisonneuve a Maisonneuve dohodu o úzké spolupráci.... arr3OTEVŘENÍ NOVÉ VÝROBNÍ HALYV pátek 18. června 2010 byla otevřena nová výrobní hala v areálu firmy Maisonneuve v... arr3NAŠI PARTNEŘIWWW.ROLINA.CZ autobusy NOGE a INDCAR náhradní díly VDL Berkhof náhradní díly pro autobusy a...

KONTAKTY

ROLINA s.r.o.
Hněvkovská 18
148 00 Praha 4
tel: +420 602 654 134
rolina@rolina.cz
info@cisterny-maisonneuve.cz

O firmě » Historie firmy

HISTORIE FIRMY MAISONNEUVE

Maisonneuve v CérencesFirma Maisonneuve & Cie s.a. byla založena v březnu roku 1939 panem Camillem Maisonneuvem. Prvotní aktivitou byla výroba nádob na mléko z cínované oceli. Bohužel vyhlášení války a mobilizace po několika měsících tuto aktivitu ukončila.

V roce 1944, po osvobození a demobilizaci pana Camille Maisonneuva z hasičského sboru, ve kterém působil po celou válku, se aktivity firmy Maisonneuve opět rozeběhly. Zásobování ocelí je však regulováno. Přístup k tomuto materiálu je v prvních poválečných letech s ohledem na předválečnou spotřebu velmi ztížen. Hledali se tedy nové materiály, byl používán hliník, který byl v té době paradoxně snadno dostupný.

mléko cisterna Maisonneuve na mléko

Silný rozvoj zaznamenala firma Maisonneuve v průběhu 50. let, kdy počet zaměstnanců vzrostl na 100 a výroba byla zaměřena především v oblastí nádob na mléko.

V prosinci 1967 se po smrti svého otce, ujímá vedení společnosti pan Luc Maisonneuve. Po jeho nástupu  do vedení prochází firma velkou reorganizací výroby.

Sběr mléka se modernizuje a z klasických nádob přechází na sběr do velkokapacitních cisteren. V počátcích jsou vyráběny ploché hliníkové cisterny o objemu 1000 až 15 000 litrů připevněné na podvozek. Začátkem 70. let omezuje firma Maisonneuve využití hliníku a šnabízí cisterny z nerezové oceli osazené čerpací jednotkou. Ocelové cisterny se vyrábí o 3000 a 5000 litrů. Tyto cisterny se staly základem moderních cisteren pro sběr mléka. Tato změna výrobního programu přišla právě včas, protože v období přechodu mezi jednotlivými technologiemi klesl počet zaměstnanců na 36.

Od roku 1975 změnila firma Maisonneuve od základu nabídku svého sortimentu. V této době se rozšířila nabídka cisteren na podvozku o modely 7000 – 9000 a 11000 litrů a přibyly cisternové návěsy v objemech 11 000 až 14 000 litrů.

Maisonneuve je prvním výrobcem, který nabídl svým zákazníkům samonosné cisternové přívěsy.

Firma Maisonneuve rozšířila svou působnost také do zahraničí. Své první prodeje realizuje v Alžíru, Tunisu, Bulharsku a postupně i v mnoha dalších zemích.

Maisonneve se ve svém rozvoji nezastavil. Zaměřil se na výrobu samonosných cisternových návěsů, nejprve pro přepravu mléka a potravinářských produktů, o pár let později i pro přepravu chemikálií a nebezpečných látek. Firma, která doposud pracovala pouze pro  zákazníky zabývajícími se sběrem mléka se nově otevřela dalším zákazníkům – dopravcům.

Maisonneuve nikdy nepřestane vyvíjet, rozvíjet a rozšiřovat svou výrobu.

 

Velké mezníky výroby spatřujeme v letech:

1982 – zahájení výroby hliníkových pivních sudů

1986 – zahájení výroby  pivních sudů z nerezové oceli

1989 – zřízení několika poboček, nový výrobní závod Plastinorm v La Haye-Pesnel

1990 – nový výrobní závod v Beaumont-Hague

1992 – koupení firmy Guhur v Portes les Valence

1993 – koupení firmy Satriv v Grenoble

1994 – nový výrobní závod pro cisterny v Etoile sur Rhone

1995 – zahájení výroby zařízení pro úpravu vody

1999 – koupení firmy Isolexy

2002 – přechod na Euro

2006 – pan Luc Maisonneuve odchází po 41 letech z vedení firmy do důchodu. Firmu přebírají jeho děti - syn Brieuc Maisonneuve a dcera Severine Le Roux. Mladá krev přináší do firmy mnoho změn, nový způsob vedení a změnu v aktivitách firem Isolest a Guhur.

2009 - přikoupení pozemků sousedících se stávajícím areálem, nových strojů a technologií. Koupení výrobní haly naproti areálu - rozšíření výroby pivních sudů a jednotek pro úpravu vody.

 

jednotka Maisonneuve pro úpravu vody

Krizový rok 2009 zakončila firma Maisonneuve ziskem, nedošlo k propouštění zaměstnanců ani výraznému poklesu výroby.

skupina Maisonneuve

 

2009 - firma slaví 70 let od výroby své první hliníkové cisterny pro přepravu pohonných hmot. A také, podepisuje smlouvu s armádou pro dodávku čistící stanice pro jednotky NATO.

2010 - dokončení a slavnostní otevření nové výrobní haly - 4000 m2 a také představení nové cisterny pro přepravu kapalných plynů.

2011 - převzetí firmy Robine - tradičního francouzského výrobce cisteren pro přepravu plynů.

2013 - dodávka speciálních cisteren pro francouzskou armádu a podepisuje dohou o blízké spolupráci s firmou Michelin

YTE5MTk2Z